Вівторок, 30.05.2023, 13:03
Вітаю Вас Гість | RSS

Олександрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сучасні професії

Сучасні професії

матеріал 1

матеріал 2

Не гальмуй. 10 професій майбутнього, які можна опанувати вже сьогодні 

Не гальмуй. 10 професій майбутнього, які можна опанувати вже сьогодні - фото

Робот зі штучним інтелектом на виставці в Японії

Автор Костянтин Ценцура

Нещодавно, оператор друкарської машинки був доволі затребуваним фахівцем, але тепер вам навряд чи заплатять за найпростіші навички роботи з технікою. Те, що раніше вміли одиниці - сьогодні вміють всі, та мало хто знає що потрібно вивчати прямо зараз, щоб не залишитися на узбіччі працевлаштування вже у найближчому майбутньому.

НВ створило добірку найцікавіших професій після 2020 року.

Людина-будильник, розвізник льоду, телефоніст, співробітник відеопрокату - зараз ці професії звучать абсурдно, а молоде покоління і зовсім не повірить, що раніше платили гроші за таку просту роботу.

 

Технічний прогрес залишає мільйони людей по всьому світі без улюблених професій та відбирає хліб у тих, хто виявився не потрібним через масове впровадження комп'ютерних та роботизованих технологій.

З огляду на це, вчені-футурологи створили проект «Атлас професій», де описані види діяльності, які з'являться на ринку праці через кілька років, та університети, в яких можна навчитися професіям майбутнього вже сьогодні.

НВ презентує список найбільш цікавих та перспективних професій найближчого десятиліття:

Кібердвірник

Фото: http://sofiapress.com

Це слово звучало ще на початку 60 років минулого століття в повісті фантастів братів Стругацьких: «Тим часом навколо бігають неймовірно складні кібердвірники, кіберсадівники, кіберпоглиначі-мух-та-гусениць, кібертворці-бутербродів-з-шинкою-та-сиром. Але ж це дико», - вигадували письменники.

 

50 з гаком років тому префікс «кібер» був куди більш незрозумілим та лякаючим, ніж зараз. Сьогодні ж, у нас існує цілий відомчий орган - Кіберполіція, а професія кібердвірника стала сучасною реальністю.

Простіше кажучи, кібердвірник - це фахівець із комп'ютерної безпеки. Перенісши своє життя в інтернет, людина і там примудрлася залишати після себе гори сміття, в цьому випадку інформаційного. Як наслідок, виникла потреба в людях, які будуть це сміття ліквідувати, звільняти простір та вирішувати, що можна прибирати, а що - ні.

Можливо, з таким форматуванням традиційної професії, тепер люди по праву оцінять життєво важливу працю вуличних санітарів.

IT-проповідник

Попри всюдисущий прогрес, в світі завжди залишиться частина людей, вороже налаштованих проти нових технологій. Прихильники теорій змови і представники ультраконсервативних світоглядів не дозволять собі довіритись речам, яких вони не розуміють.

 

Для роботи з такими людьми вже придумали відповідних фахівців. Подібно церковним священикам, проповідники інформаційних технологій будуть спілкуватися з користувачами комп'ютерних продуктів, навчати та пояснювати суть нових програм, просувати сучасні ідеї та, що називається, скорочувати цифровий розрив серед населення.

Сьогодні, предмети медіакультури і культури інформаційних технологій вже викладаються у деяких школах та університетах, а вже до 2020-го ця сфера чекає на своїх ідеологічних фахівців.

Попереджувач системних екологічних катастроф

Ще одна професія, пов'язана зі сміттям, але тепер уже справжнім. Кількість органічних і неорганічних відходів стає справжньою загрозою людству. Врятуватися від продуктів виробництва homo sapiens стає все складніше, що раз по раз призводить до неминучих лих та катастроф.

Вчені вирішили створити, свого роду, підвид екологів, котрі повинні займатися запобіганням глобальних лих. Ці люди повинні вивчати досвід попередніх техногенних катастроф, досліджувати поточний стан різних куточків планети, та у довгостроковій перспективі розробляти і впроваджувати дії, які вбережуть нас від повторення минулих помилок і захистять від майбутнього самознищення.

З огляду на актуалізацію проблем глобального потепління, пластикових островів в світовому океані та масового вимирання тварин, - ця професія вже зовсім скоро може стати єдиною надією на продовження життя людини на Землі.

Біоетика

Заглядаючи трохи далі, в майбутній період створення людиноподібних роботів, клонування і втручання в генну структуру ембріонів, відразу ж постає моральна сторона цього питання. Мовляв, чи потрібно нам це? Як будуть існувати люди в парі з новими собіподібними комп'ютерами? Ця тема, знову ж таки, є беззаперечним табу для більшості релігій.

Але далекоглядні дослідники передбачили цю проблему та вже придумали рішення. Діяльність фахівців-біоетиків стане наглядовим органом в майбутніх експериментах вчених. Суміжні фахівці в сфері етики, філософії та медицини визначатимуть наскільки втручання в структуру людського організму є доцільним та допустимим з моральної точки зору.

Такі моральні обмежувачі допоможуть людині не переступати межі розумного в своїх звершеннях. Чи призведе це до чогось хорошого, - поки не ясно, але медичний факультет Єльського університету США вже запустив програму з біоетики для своїх студентів.

Сіті-фермер

Проект ферми-хмарочоса, фото: ecoeficientes.com

Попри інноваційну назву, ця професія з'явилася вже шість років тому. З огляду на масову урбанізацією та скорочення міського простору, виникла проблема розміщення агропромислових об'єктів, які традиційно займають великі площі.

Підприємці з Сінгапуру, як країни-експерта з виживання в місцях з густотою населення майже 10 000 людей на квадратний кілометр, придумали використовувати вертикальні об'єми простору для потреб агропромисловості. Створена ними ферма-хмарочос у 2012-му, зародила ідею органічного вирощування на дахах та фасадах міських будинків.

З нинішніми планами будівництва таких агрохмарочосів у Південній Кореї, Китаї, ОАЕ, США, Франції та інших країнах, з'явився попит на відповідних експертів - міських (сіті) фермерів. Ці люди будуть вибирати правильне розташування та створювати необхідні умови для вирощування різних культур прямо серед бетонних джунглів.

Проектувальник домашніх роботів

Домашній робот-пилосмок, фото: kaercher.com

Ця професія стала популярною відразу ж після створення перших побутових помічників, по типу безпілотного пилососа, розумних будинків та інших допоміжних систем.

Кажуть, що лінь - це двигун прогресу. Але, в поєднанні з хорошою уявою, фахівці з такими якостями будуть потихеньку втілювати сюжети фантастичних фільмів у наше щоденне життя.

Планується, що вже після 2020-го будуть розробляти роботів-прибиральників, роботів-пральних машин, роботів-садівників та навіть роботів для вигулювання домашніх тварин!

Креативних фахівців-творців футуристичної техніки вже готують в Ольборгском університеті Данії, Пеньсільванском університеті в США та Римському університеті людини в Італії.

Інформаційний стиліст

Сьогодні, більшість користувачів споживають дуже велику кількість інформації. Люди дивляться, читають та слухають все, що потрапить у стрічку та не особливо замислюються про важливість свого інформаційного порядку денного.

Але, через надлишок інформації, веб-сторінок з нескінченним контентом та втоми користувачів від вибору, очікується абсолютно новий рід діяльності - професіонал, який буде підбирати інформацію відповідно до запитів кожного конкретного користувача.

Вже зараз існують алгоритми Facebook, Google, доповнення Apple News та Flipboard, які автоматично генерують ту інформацію, яку ви самі для себе окреслили як потрібну та цікаву. Але, вчені говорять, що вже у недалекому майбутньому користувачі будуть звертатися за послугами фахівців та замовляти у них свою «інформаційну дієту».

Експерт з майбутнього дитини

Виховання дітей, за переконаннями футурологів, незабаром теж зробить значні кроки вперед. Тоді, майбутній розвиток дитини не віддаватимуть напризволяще. У цій сфері пророкують появу експертів, які допоможуть направити розвиток дітей в потрібне русло.

На основі побажань батьків, а також здібностей і прагнень самої дитини, нові тьютори будуть розробляти освітні програми, розвиваючі ігри, спортивні та творчі уподобання, які будуть вести дитину по обраній траєкторії протягом усього життя.

Планується, що конкуренція у цій сфері буде дуже велика, та експерти по майбутньому дітей повинні будуть володіти якостями мало не менеджерів великих компаній, враховуючи системне мислення, управління проектами, мультикультурність, знання кількох мов та багато іншого. Дилетанти в цій сфері є вкрай небезпечними, оскільки мова йде про довгостроковий системний розвиток людини.

Трейдери альтернативних валют та криптографічні фінансисти

Фото: bits.media

Це ще одна сфера, яку вже давно пора наситити професіоналами. Сучасні майнери, криптоторговці та творці блокчейн-технологій у своїй переважній більшості - це програмісти-самоучки.

Але тепер, ця сфера досягла такої популярності, що виникла необхідність у навчанні фахівців, які зможуть просувати ці технології та впроваджувати їх у життя звичайних людей.

Так чи інакше, криптовалюти вже є грошима майбутнього, і прямо зараз користувачам потрібні організатори обмінних систем, наприклад, між Біткоіном та гривнею. Навіщо довірятися нестабільним приватним біржам, якщо університети Пеньсільваніі, Нью-Йорка і Сан-Паулу вже готують дипломованих фахівців у цьому полі?

Схоже, що Америка і в цій сфері буде матиме найбільше професіоналів, адже згідно з дослідженням, проведеним організацією The student loan, майже чверть студентів США використовували гроші зі своїх кредитів на навчання для інвестицій в криптовалюти.

IT-медик

Остання за списком, але не остання за важливістю, професія медика інформаційних технологій.

Виявляється що великі обсяги інформації - big data - збирають і обробляють не лише соціальні мережі, пошукові системи та інтернет-магазини, а й медичні установи.

Аналізуючи інформацію про те, які рецепти виписують медики або які ліки користуються більшою популярністю в певній локації, фахівці можуть раціонально розподіляти свої зусилля, оптимізувати доставки препаратів в різні частини світу та запобігати можливим масовим вірусним зараженням та епідеміям.

Фахівці, здатні обробляти таку інформацію - IT-медики - вже користуються популярністю та є надзвичайно конкурентоспроможними на ринку праці.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031