Вівторок, 07.02.2023, 23:54
Вітаю Вас Гість | RSS

Олександрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Спорт та фізичний розвиток

СПОРТ ТА ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК

 

Наші діти сьогодні настільки рухливі і невгамовні, що багато батьків часто замислюються над тим, куди б їх нескінченну енергію направити, щоб використовувати її в мирних цілях. Вихід один — звичайно в спорт! На щастя види спорту для дітей сьогодні настільки різноманітні, що зробити це не складає ніяких труднощів — у будь-якій школі є величезна кількість самих різноманітних спортивних секцій, а про будинки додаткового освіти і вже тим більше про приватні клуби мови взагалі не йде. Віддавши дитину в спортивний гурток, ви не тільки зберігаєте його бадьорість духу і тіла, але і вчіть його самоконтролю, дисципліни і, звичайно, робите його організм більш міцним і здоровим. Адже за статистикою, діти, які активно займаються спортом, менше хворіють, рідше страждають серцево — судинними захворюваннями, які не мають зайвої ваги і проблем з хребтом. Такі діти більш активні, товариські і завжди налаштовані на позитив. Вони зайняті справою, відмінно ладнають в колективі і рідше стикаються з проблемами міжособистісного характеру.

Але як вибрати спрямованість спортивної секції, щоб вона сподобалася дитині і пішла йому на користь? Якщо ви сподіваєтеся виростити професійного спортсмена, вам необхідно якомога раніше пройти спеціальну діагностику на виявлення відповідного спорту для дитини з допомогою професіоналів. Якщо ж вам потрібні види спорту для дітей в якості підтримки їх здоров’я і розвитку фізичної форми — йдіть в абсолютно будь-яку секцію. Підставою в даному разі має стати бажання самої дитини, її самопочуття, і, звичайно, можливості, які ви маєте. Найголовніше — у дитини не повинно бути будь-яких медичних протипоказань до певних фізичних вправ, тому спочатку проконсультуйтеся з педіатром, а потім з викладачем гуртка, який краще знає специфіку виду спорту, який він викладає. А от втілювати свої нездійснені фантазії і мрії у своїх дітях — ні в якому разі не можна. Вибираючи напрямок спортивного гуртка, керуйтеся не особистими уподобаннями, а пристрастями, інтересами і бажаннями дитини, а також його характерними особливостями та темпераментом.

Командні види спорту для дітей.

Це секції з футболу, хокею, баскетболу, волейболу і подібні. Вони відмінно підходить товариському і дуже активного дитині. Якщо ж ваш малюк, навпаки, занадто затиснутий і сором’язлива — це розвине в ньому деяку комунікабельність, тому що всі вони передбачають активність, рухливість, а також взаєморозуміння і довіру колективу. Згуртованість, почуття особистої відповідальності та взаємна підтримка — складові будь-якого з цих видів спорту. Завдяки футболу ваша дитина відмінно розвине м’язи нижніх кінцівок. Волейбол навчить бути спритним і швидким. Він благотворно вплине на поставу. А хокей і баскетбол позбавлять від проблем з диханням і серцево — судинною системою. Однак, якщо у майбутнього спортсмена є виразка, плоскостопість, є проблеми з хребтом, він страждає короткозорістю або бронхіальною астмою, відвідувати такі заняття не варто. Краще звернути свою увагу на інші види спорту для дітей. Майте на увазі, що в хокейну команду набирають діток приблизно з 4-х річного віку. Футболом можна займатися з 6-7 років. А в секцію баскетболу і волейболу беруть тільки з 8 років.

Індивідуальні види спорту для дітей.

Будь докладно описаних нижче видів спорту привчає дітей до дисципліни, вчить самостійної діяльності і розвиває в них почуття відповідальності, внутрішню мотивацію і серйозне ставлення до справи.

Плавання. Протипоказань до занять з плавання, крім відкритих ран, шкірних захворювань і проблем з очима, немає. Тому на плавання можна віддавати практично всіх дітей, причому походи в басейн корисні навіть немовлятам. Секції з плавання набирають діток з 3-4 років. Плавання підготує вашого малюка, розвине поставу і зміцнить м’язи. Басейн дуже корисний повним дітям і тим, у кого є сколіоз і навіть цукровий діабет. Уроки плавання поліпшать кровообіг, налагодять роботу легенів і позитивно позначаться на нервовій системі.

Бойові мистецтва. Такі секції, як: карате, ушу, самбо, греко-римська боротьба, рукопашний бій та подібні види бою досить поширені серед хлопчиків і навіть дівчаток. Вміння постояти за себе і захистити друга — речі завжди цінні та актуальні. Всі бойові мистецтва відмінно розвивають реакцію дитини, підвищують його самооцінку, відповідальність, фізично і духовно вдосконалюють. Практично на всі такі секції беруть в основному з 6-7 років, на бокс — тільки з 10, а ось на карате часто зустрічаються і малюки 4 років.

Танці. Цей вид спорту дуже різноманітний і включає в себе величезну кількість різних напрямків, починаючи з російсько-народних танців і закінчуючи аеробікою і брейком. Всі вони розвивають правильну і красиву поставу, координацію рухів і пластичність. Крім того вони дисциплінують, допомагають дітям об’єднатися і знайти нових друзів за інтересами.

Рімнастіка. Так само як і акробатика, дуже красивий і популярний вид спорту, тим більше серед дівчаток. Такі заняття роблять правильну поставу, а руху — граціозними. Робота з дітьми в цих секціях починається з 4 років. Але не варто займатися гімнастикою діткам з короткозорістю і сколіозом. Гімнастика, акробатика і стрибки на батуті можуть бути як окремими секціями, так і однієї, в яку неодмінно включать ті або інші вправи. Всі вони вчать дітей орієнтуватися у просторі, володіти своїм тілом і рухатися в такт музиці. Такі гімнастичні вправи чудово розвивають вестибулярний апарат дитини, і зміцнюють всі групи його м’язів.

Легка атлетика. Які види спорту для дітей вибрати, якщо вони ні секунди не стоять на місці, а постійно носяться і стрибають? Можливо, таких дітей зацікавить легка атлетика. Це може бути і біг на дистанції, і спортивна ходьба, стрибки в довжину або висоту, і навіть метання списа, молота або диска. Сюди беруть дітей з 7 років і з абсолютно різними фізичними даними. Цей спорт доступний практично кожному, було б бажання, відповідальність і працелюбність, а пропоновані навантаження можна варіювати, завдяки величезній різноманітності легкоатлетичних вправ.

Великий теніс. Напевно, нарівні з кінним спортом — це наймодніший на сьогоднішній день вид спорту. Теніс впливає на розвиток реакції, на поліпшення координації рухів, спритності і витривалості. Він покращує дихальну систему і зміцнюють всі м’язи дитини. Однак, він має і протипоказання: плоскостопість, короткозорість, проблеми з шийними хребцями і виразка шлунка. Заняття цим видом спорту можна починати вже з 9-10 років.

Верхова їзда. Або інакше — кінний спорт. Він не передбачають великі фізичні навантаження, однак припускає досить активну роботу всіх м’язів, особливо це стосується спини, гомілки і стегон. Їзда на конях корисна дітям з церебральним паралічем. Періодичне спілкування з кіньми відмінно допомагає при будь-яких нервових розладах, так і просто дарує позитивні емоції і вчить любові. Як правило, такі секції ведуть набір дітей з 10 років. На жаль, їх вартість не прийнятна для всіх, крім того, таких секцій у нас в країні не так багато.

Лижі. Крім лиж у традиційному їх розумінні, досить поширені гірські лижі, сноуборд, а також стрибки з трампліну. Приймають такі секції дітей, починаючи з 10-річного віку, проте, на звичайні лижі діти можуть стати ще роки 2-3. Підвищення імунітету, відмінна загартування, зміцнення м’язів рук і ніг, розвиток координації руху — все це вашій дитині буде забезпечено при заняттях зимовими видами спорту.

Фігурне катання. Цей улюблений багатьма спорт відмінно впливає на формування опорно-рухового апарату, досить сильно підвищує витривалість дітей і чудово впливає на працездатність організму. Заняття в цій секції допоможуть впоратися з проблемами дихальної і серцево — судинних систем. Однак, протипоказаннями можуть стати захворювання легень, плоскостопість, короткозорість і астма. Фігурним катанням починають займатися з 4-х річного віку.

Абсолютно всі види спорту для дітей корисні для їх фізичного розвитку, а також для їх духовного та психологічного виховання. Звичайно, на вибір спортивної секції для дитини впливають можливості батьків і наявність тієї чи іншої секції в місті, в якому він живе. Однак, дуже важливо, щоб дитина займалася тим спортом, який був би йому по душі, щоб робив він це з ініціативою, інтересом і бажанням.

Який спорт вибрати для дитини?

     

 

Поради батькам

Автор: Наталія Якиляшек, менеджер з реклами Аквапарк «Пляж»   

Спорт для дитиниЧи потрібен дитині спорт?

Усі батьки мріють, щоб їхня дитина ста­ла сильною, упевненою в своїх силах лю­диною, стійкою до невдач, самостійною, незалежною, наполегливою у досягненні цілей, здоровою фізично і психічно.

За статистикою, чим активніше дитина займається фізичними вправами у 5-8 ро­ків, тим менше ризик хвороб серця у май­бутньому, проблем з хребтом, зайвою вагою, порушенням кровообігу (вегето-судинна дистонія). Є й психологічні плюси: спорт навчає перемагати і програвати, планувати час, дотримуватися дисципліни.

І тут постає нова проблема — проблема вибору.

Спорт чи фізкультура?

Насамперед батьки мають визначитись:

чи хочуть вони зробити з дитини спортсмена, чи просто здорову, фізично розвинену люди­ну. Це і є різниця між професійним спортом і фізкультурою, тобто спортом заради здо­ров'я. Як кажуть у народі, «фізкультура лікує, а спорт руйнує». Спортом займаються заради результату, а фізкультурою — щоб бути здоровим.

Не варто ідеалізувати заняття спортом. Попри плюси, там не бракує й мінусів. Насамперед це травми, без яких не обходить­ся жодна спортивна кар'єра, і надмірні на­вантаження, що спри­чиняють проблеми зі здоров'ям у майбут­ньому. Спортивні єди­ноборства (бокс, кара­те тощо) — це удари по голові, струси мозку; боротьба (дзюдо, віль­на боротьба) — виви­хи суглобів; футбол — травми ніг, важка атлетика — надмірне навантаження хребта і суглобів, слабке серце; легка атлетика — навантаження на суглоби ніг; художня гімнастика і хокей — лідери з травматизму. Проте ці проблеми виникають тоді, коли спорт заради здоров'я перетворюється у спорт заради результату. Тож батьки мають контролювати ситуацію і зробити вибір.

Натомість плавання, східна гімнастика (ушу, цигун) і танці — ідеальні види спор­ту для гармонійного розвитку всього орга­нізму.

Нині в заняттях спортом є ще один бік — фінансовий. В економ-клас входить футбол, плавання, волейбол, баскетбол. У бізнес-клас — танці (костюми і взуття для виступів), лижі й хокей (спорядження коштує сотні євро), теніс, кінний спорт тощо.

Втім, значні затрати для батьків почина­ються тоді, коли робиться вибір на користь спортивної кар'єри.

Якщо ж ви хочете, щоб малюк просто гармонійно фізично розвивався — відведіть його у спортивну секцію, фітнес-клуб, басейн. Проте в обох випад­ках треба все одно вибрати — вид спорту. Однак перед цим вибором слід визначитися з 2 чинниками: вік, з якого починати спор­тивні заняття, стан здоров'я дитини та її бажання займатися.

З якого віку можна займатися спортом?

Головне завдання батьків — не нашко­дити здоров'ю дити­ни у прагненні його покращити, адже над­мірні навантаження негативно вливають на фізичний і психологічний розвиток малюка (синдром хронічної втоми, неврози тощо). Ось що радять фахівці:

 
  • з 3-х років можна хо­дити на плавання (з батьками, з 7 — без), танці, ди­тячий фітнес, ушу;
  • 4-5 років — теніс, єди­ноборства, хокей, фігурне катання, лижі;
  • з 6 років — акробатика, футбол, художня гімнастика;
  • з 7 років — велоспорт, аеробіка, синхронне плавання;
  • з 8 років — волейбол, баскетбол, гольф;
  • з 9 років — біатлон, сноуборд, регбі;
  • з 10 років — легка атлетика, фехтування, кінний спорт
  • з 12-13 років — бокс.
 

Для дітей з ослабленим здоров'ям підій­де плавання з полегшеним режимом трену­вань, проте якщо вона має захворювання дихальних шляхів (синусит, тонзиліт, гайморит), слід порадитися з лікарем, і взагалі якщо має будь-які проблеми зі здоров'ям — обов'язково порадьтеся з лі­карем щодо того, які навантаження їй не зашкодять. Танці — єдиний вид занять, де нема явних протипоказань.

Спорт взагалі протипоказаний, якщо ди­тина має проблеми з серцем, порушення судинної системи (тиск), хронічні захво­рювання органів дихання і травлення. Таким дітям слід ходити на лікувальну фізкультуру.

А крім того, є ж іще шахи, які розвивають увагу, логічне мислення, дисципліну.

Бажання дитини, її особистість і види спорту

Щоб від спорту була користь, дитина має отримувати задоволення від занять. А для цього вид спорту має пасувати інди­відуальному типу особистості, характеру, нахилам, фізичним даним, а не амбіціям батьків, та навіть амбіціям самої дитини (бо Федько ходить на футбол, і Сашко ходить): прийшов малюк на тренування, походив і кинув. Бо не його. І не треба його сварити, натомість підказати, в якому виді спорту йому буде комфортно, і тільки тоді він зможе досягнути успіхів.

Якщо малюк екстра­верт, комунікабельний, приязний, не соромиться, то досягне успіхів у швидкісно-силових ви­дах спорту (боротьба, лижі, легка атлетика, ак­робатика, гімнастика, те­ніс, танці, ковзани) — як­що він лідер і не хоче ні з ким ділитися перемогою, і командних (футбол, хокей тощо) — якщо не має лідерських задатків. Єдиноборства підходять гіперактивним, аг­ресивним дітям, де вони можуть витратити зайву енергію та агресію.

Якщо малюк інтраверт, сором'язливий і пасивний, то фітнес, плавання, кінний спорт, ковзани, танці, дитяча йога — це його.

Якщо дитина не хоче займатися спортом, не варто її змушувати. Для здоров'я достатньо гуляти, бавитися надворі, ходити пішки. Є діти, нервова система яких не витримує змагань взагалі або ж поразок, без яких неможливі змагання. Не покажуть спортивних результатів апатичні, дратівли­ві діти. Психоастеніки (нерішучі, з поганим сном та утомлюваністю діти) також ніколи не стануть чемпіонами, проте плавання і танці принесуть лише користь.

Басейн і кінний спорт помічні для ді­тей з підвищеною збудливістю, різкими емоційними реакціями. Вода і спілкування з кіньми заспокоює, знімає стрес.

Загалом, ще раз повторимо: плавання і танці мають найменше протипоказань і під­ходять майже усім дітям.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Лютий 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728